іконостас

Що ми пропонуємо:

Ви можете замовити іконостас (написання ікон для іконостасу). Щоб замовити виготовлення іконостасів замовник має надати проект іконостасу та чітко визначитись зі стилістикою, враховуючи необхідність гармонійного поєднання ікон, різьблення та форми, власне, іконостасу з архітектурою інтер'єру храму. Виготовлення іконостасу і його вартість залежить від розміру ікон, матеріалу основи, виду використаних при написанні ікон фарб, кількості золочення та від складності сюжетів.

В кожному окремому випадку розробляється ескізний проект ікон іконостасу з прив’язкою до архітектурного проекту іконостасу.

 

ескіз іконостасу

 

Ескіз виконується в кольорі аквареллю і дає загальне уявлення про те як буде виглядати кінцевий результат. На основі ескізу остаточно узгоджуються складність сюжетів, варіанти композиційних рішень ікон, кількість золочення, тощо. Ескізний пакет, зазвичай, складається з трьох — п’яти варіантів рішень. Матеріал подачі ескізів замовнику - цифровий друк формату А4 (20х30 см), вибраний замовником варіант затверджується і стає основою для написання ікон в іконостас.

 

езкіз іконостасу

 

Ми використовуємо лише якісні, класичні матеріали, такі як - липові дошки, крейдяно-клейовий левкас, натуральні пігменти, включно із коштовними мінеральними, сухозлітне золото, та інш.. Якість таких матеріалів та доцільність використання в справі іконописання засвідчена досвідом багатьох поколінь художників, та гарною збереженістю ікон писаних за такою технологією на протязі століть. Також за бажанням замовника ікони можна написати із використанням сучасних матеріалів, таких як — МДФ плита в якості основи для написання, синтетичний левкас, акрилові фарби, поталь, як замінник сухозлітного золота та срібла. Застосування таких матеріалів може значно зменшити час та вартість написання ікон, не зменшуючи якості та мистецької цінності. Таким чином використання більш доступних та розповсюджених сучасних матеріалів дозволяє замовити написання іконостасу церковним громадам зі скромними фінансовими можливостями. В любому випадку ми завжди відкриті до діалогу та готові піти на зустріч замовнику. Замовити іконостас в Україні, уточнити вартість та час виготовлення можна через форму зворотнього зв'язку, або за тел..

 

Також Ви можете замовити ікону : храмову ікону, аналойну ікону, вінчальну пару, ікону для хрещення, сімейну ікону, ікону Святої Трійці, ікону святого та мірну ікону.

Доставка по Україні та за кордон.

 

 

 

 

 

При написанні ікон автор спирається на зразки візантійської іконографії XIII-XIV cтоліть.  Переважно працює жовтковою темперою, самостійно виготовленою, з використанням натуральних пігментів. Ікони пишуться за класичною технологією на дошці, попередньо підготовленій до письма.

 

Написання ікони складається з декількох етапів, власне з виготовлення ескізу, підготовки дошки до письма та написання ікони.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

    

    

     

    Етапи написання ікони:  

 

   Підготовка дошки (зовнішня сторона)                                  

   проклейка

   наклеювання паволоки (лляне полотно)

   левкашення (нанесення левкасу)

 

   Підготовка дошки (зворотня сторона)

   тонування дерева морилкою

   шліфовка

   вощіння

 

   Приготування жовткової емульсії

   перетирання пігменту з жовтковою емульсією,

   тобто виготовлення жовткової темпери (фарби)
   золочення

   написання ікони 

   покриття живопису шаром лаку.